LPT Praha s.r.o.  


Hořáky série BCR mají speciálně konstruované ústí zajišťující intenzivní spalování i při nízkých výkonech. Jako paliva lze použít topné plyny (standardně zemní plyn, ostatní plyny je nutné konzultovat). Předností je masivní jednoduchá konstrukce, dobrá stabilita plamene a funkční variabilnost. Hořáky BCR jsou osazeny kompletním zabezpečením startu i chodu a plynulou regulací výkonu (řízený poměr plynu a vzduchu).

Označování hořáků BCR

Příklad označení: BCR 1000
BCR – vířivý hořák
1000 – označení velikosti hořáku

BCR

Hořák BCR

Hořáky BCR se dodávají ve výkonech od 50 do 12000 kW.
Hořák BCR se skládá z tělesa hořáku (přívod plynu, přívod vzduchu, elektrické zapalování, kontrola plamene) a ústí z žáruvzdorného betonu. Součástí dodávky je kompletní plynová zabezpečovací a regulační řada s vlastním ventilátorem spalovacího vzduchu a řídicí elektrická skříň. Regulaci výkonu je možné dodat ve zvláštní skříni, nebo může být zajištěna zákazníkem. Na přání je možné hořáky BCR připojit na externí nadřazenou regulaci.
Hořáky BCR se využívají v metalurgii, zemědělství, potravinářství, pro vyvíječe řízené atmosféry, při tepelném zpracování, v tavicích pecích, při dodatečné spalování atd.

Mapa stránek | Podmínky | Kontakt | (c) 2004-5 LPT Praha s.r.o.